Do predvianočnej zbierky „Malý nákup – veľká pomoc“ sa opäť zapojí aj NÚRCH

blog-post-image
28.11.2022

Národný ústav reumatických chorôb sa tento rok opätovne plánuje pridať k organizátorom zbierky trvanlivých potravín, ktorú zastrešuje Centrum pomoci človeku v Piešťanoch. Nákup pre ľudí v núdzi bude možné uložiť do pripravenej nádoby do vestibule od 9. decembra do 21. decembra. Pomôcť môže každý, aj drobný nákup sa počíta.

 

Ako uvádzajú iniciátori charitatívneho projektu, mnoho ľudí súčasná životná  situácia posunula do “údolia chudoby”.„ Už i  tak neľahký stav v mnohých rodinách zhoršilo zdražovanie potravín či energií a ľudí v núdzi pribúda. Preto aj v tom roku Centrum pomoci človeku organizuje potravinovú zbierku na podporu tým najnúdznejším rodinám, jednorodičom, seniorom či hendikepovaným“.

Vítané sú základné potraviny:  najmä konzervy (paštéty, rybičky, mäso vo vlastnej šťave, hrach, fazuľa),  sáčkové polievky, rajčinová šťava, pretlak, detská krupica, cereálie, müsli, ryža, cestoviny, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), kakao, granko, koreniny, keksíky a iné balené sladkosti pre deti a pod.

Pomôže aj drogéria a čistiace prostriedky: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky: veľkosť 1-5, papierové vreckovky, prach na pranie, čistiace prostriedky a iné.

Prvý ročník zbierky bol podľa nich aj vďaka iniciatívam organizácií veľmi úspešný a podarilo sa im vyzbierať viac potravín, ako zvyčajne. NÚRCH sa k projektu pripojil už v prvom ročníku a počas dvoch týždňov v decembri minulého roka sa v pripravenom boxe vo vestibule nazbierali desiatky balíkov ryže, cestovín, strukovín, krupice, cereálií a ďalších trvanlivých výrobkov a drogérie. Celkom darcovia naplnili okolo pätnásť kartónových škatúľ. Zbierku iniciovali sestry Lucia Chalásová a Terézia Bundová, ktoré balíky s pomocou aj osobne odovzdali a opätovne sa v nej angažujú. Tento rok bude nádoba vo vestibule umiestnená o pár dní dlhšie, zbierka začne v piatok 9. decembra a nákupy do nej budú môcť zamestnanci, pacienti či návštevníci NÚRCH-u ukladať do stredy 21. decembra. Vyzbierané potraviny a drogériu osobne odovzdajú do Centra pomoci človeku vo štvrtok 22. decembra.

Organizátori vopred ďakujú všetkým ochotným darcom: „Takýmto činom lásky nám pomôžete zabezpečiť aspoň potraviny na prežitie ľuďom v  kritickej sociálnej situácii.“